Robert Fico: „Nepatrím medzi tých, ktorí sa nechajú opiť rožkom.“

Autor: Robert Fico | 18.5.2021 o 17:05 | Karma článku: 10,30 | Prečítané:  11579x

           Po vyjadreniach, ktoré som mal na adresu kolúznej väzby a sudcov Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), osobitne sudkyne  P. Záleskej, táto, jemne povedané,

vytvorila tlak na predsedu ŠTS J. Hrubalu, aby zorganizoval tlačovú konferenciu a súd a jeho sudcov bránil. Mimochodom,  P. Záleská sa preslávila svojím  vzťahom k najbohatšej novinárke  M. Tódovej z Denníka N, ktorá bez akýchkoľvek pochybností mala a má v tejto sudkyni výdatný zdroj informácií.

            Čo som povedal na adresu p. Záleskej, ktorú, okrem iného, pozdravujú Zorkovci z Nitry? Že v rozhodnutí, ktorým vzala do väzby bývalú predsedníčku jedného súdu, uviedla 4 svedkov (Urbanová, Tóth, Murza, Malatká) a prepisy zvukových záznamov, ktoré mali svedčiť v NEPROSPECH obvinenej. Ja Vám radšej poskytnem foto tejto časti rozhodnutia sudkyne P. Záleskej z 23. januára 2021, aby neboli pochybnosti:

            Rovnako som uviedol, že Najvyšší súd SR 5. februára 2021, keď rozhodoval o sťažnosti proti rozhodnutiu sudkyne Záleskej, vo svojom rozhodnutí tvrdí opak. Opäť príslušné foto:

            Najvyšší súd SR potom ďalej rozoberá výpovede uvedených 4 svedkov a jednoznačne z nich vyplýva, že sú v PROSPECH obvinenej. Dokonca aj pri prepisoch zvukových záznamov uvádza nasledovné: „Rovnako tak ani označené prepisy zvukových záznamov ku skutku, pre ktorý je obvinená trestne stíhaná, neobsahujú skutočnosti majúce relevantný význam z hľadiska dôvodnosti podozrenia, že obvinená sa mala dopustiť konania tvoriaceho obsah obvinenia, ktoré bolo voči nej vznesené.“

            Je nenormálne, šokujúce, že v rozhodnutí o vzatí do väzby sudkyňa Záleská odkazuje na 4 svedkov a v podstate nimi odobruje obvinenie a že v rozhodnutí Najvyššieho súdu SR sú títo 4 svedkovia a zvukové záznamy vyhodnotené úplne opačne, a to v prospech obvinenej. Ako sa takéto niečo môže stať pri takom vážnom zásahu do osobnej slobody, akým je väzba? Toto je podstata mojej kritiky a tvrdenia, že sudcovia ako je Záleská nemajú čo robiť na ŠTS v Pezinku.

            Predseda ŠTS  J. Hrubala  na nátlak sudkyne Záleskej na tlačovej konferencii povedal toto: „Nič také, čítam to zľava, sprava tam nevidím.“  K tomuto alibizmu je ťažko niečo dodať, len to, že reakcia J. Hrubalu nevyvrátila nič na mojich tvrdeniach a závere, že sudcovia ako je P. Záleská nemôžu pracovať na ŠTS.  Nehovoriac o tom, že konanie P. Záleskej bude treba posúdiť aj z hľadiska trestnoprávnej zodpovednosti.

            A ešte v krátkosti k ministerke spravodlivosti SR M. Kolíkovej. Unikátu v politike, ministerke, ktorej rodinná firma okráda majiteľov bytových domov a ktorej druhá rodinná firma robí miliónové obraty s RTVS. Táto ministerka vždy, keď sa na ňu valí kritika, kričí, že ide o lož, klamstvá a nehoráznosti. Tak len takú drobnosť, kto tu klame. V piatok na rokovaní NR SR vyslovila záver, že na Slovensku máme v kolúznej väzbe (väzba z dôvodu, že obvinený by mohol ovplyvňovať na slobode svedkov) iba 7 obvinených. Toto povedala s kamennou tvárou, mysliac si, že žerieme seno. Dovoľte mi preto, aby som na to reagoval opäť foto odpovede podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. A pripomínam, že výkon väzby patrí do kompetencie ministerky spravodlivosti. Netreba nič viac dodať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.

Na Slovensko prišli za pokojným životom. Ako ich kempy zmenila korona

Prišlo viac ľudí a Slováci boli prekvapení.


Už ste čítali?