Nebezpeční svätuškári

Autor: Robert Fico | 21.11.2015 o 17:25 | (upravené 26.11.2015 o 12:43) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  45828x

     Neschopnosť alebo neochota (z rôznych dôvodov) pomenovať veci správnymi slovami sa stáva nočnou morou mnohých politikov, a to nielen u nás. Keď je niekto neschopný, tak tomu nepomôže nič.

Nebezpečnejšie je, ak niekto v situácii reálneho ohrozenia mlčí alebo úmyselne vtĺka do hlavy verejnosti videnie sveta, ktorému ani sám nemôže veriť. A najhoršie je, ak niekto nechce hovoriť o veciach priamo, aby sa nestal terčom médií, akým je denník SME, ktorý sa vo svojej posadnutosti voči vláde SR v otázkach teroristického ohrozenia úplne pomiatol. Až sa stáva nebezpečným...

     Z najvyšších politických stoličiek (prezident, EK a pod.) počúvame, že nemáme spájať teroristické ohrozenie Európy s vlnami migrantov. Podobné vyhlásenia majú predovšetkým politici, ktorí buď úplne podcenili hrozby spojené s migráciou alebo majú výčitky z jej nezvládnutia.

     Od začiatku migračnej krízy som okrem humanitárneho aspektu zdôrazňoval jej bezpečnostné riziká. Vychádzal som z relevantných spravodajských informácií, ktoré naznačovali participáciu Islamského štátu na organizácii migračných vĺn a na obrovskom biznise spojenom s nelegálnym prevádzaním migrantov do Európy. Služby priamo avizovali infiltráciu bojovníkov IS do migračných vĺn, či nábor do IS v migračných táboroch. Ak už denník SME neverí slovenským orgánom, dúfam, že nespochybňuje nemeckú tajnú službu, ktorá hovorí o najmenej 100 prípadoch náboru v nemeckých migračných táboroch. Pre teroristov musí byť požehnaním donebavolajúce porušovanie pravidiel ochrany schengenských hraníc. Ak do schengenského priestoru cestuje počestný obchodník alebo turista z nečlenského štátu tzv. Schengenu, potrebuje komplikované víza a možno ho pri prehliadke na letisku aj vyzujeme. Európska únia však mlčky tolerovala a toleruje, že na jej územie denne prichádza nelegálne 10-tisíc ľudí z Afganistanu, Sýrie, či Iraku a nikto ich ani neidentifikuje, ani neodoberá odtlačky prstov, ani nerobí osobnú prehliadku. Môže nám len chodiť mráz po chrbte pri predstave, kto všetko takto vstúpil na pôdu EÚ a čo všetko mohol bez akejkoľvek kontroly zavliecť na jej územie (zbrane, výbušniny, špinavé peniaze, komunikačné prostriedky a pod.). Bolo to opäť Nemecko, ktoré konštatovalo, že na jeho území je viac ako 300-tisíc migrantov, o ktorých prakticky nič nevie.

     Tragické udalosti v Paríži a vyjadrenie prokurátora, že dvaja z teroristov prišli do Francúzska cez Grécko, nepotrebujú žiadny komentár. Ale prečo máme mlčať o bezpečnostných rizikách spojených s migráciou, tomu naozaj nerozumiem. Chápem, že o niektorých veciach sa nepatrí hovoriť, ale ak ide o životy ľudí a bezpečnosť štátu, žiadna etika ma nezaujíma. Bezpečnostné riziká spojené s nelegálnou migráciou sú obrovské. Je trestuhodné, ak ich niekto chce ignorovať a zamlčiavať. Paríž, ruské lietadlo, Mali - to môže byť len predohra k peklu, ktoré nám IS môže v Európe predstaviť. A to najmä kvôli tomu, ako sa zanedbali bezpečnostné aspekty nelegálnej migrácie. Lepšie povedané, ako sa zanedbala v mene humanizmu a ľudských práv, ale aj zištných cieľov ako je lacná pracovná sila, celá nelegálna migrácia. 

     Na mimoriadnu situáciu - mimoriadne opatrenia. V rámci Slovenska sme naštartovali všetky preventívne mechanizmy. To nebude stačiť, pokiaľ nezavrieme vonkajšiu schengenskú hranicu. Slovensko je pripravené pomôcť každej krajine, ktorá požiada o spoluprácu, ako sme to urobili v prípade Maďarska a Slovinska. Po zastavení prílevu ďalších migrantov, k čomu môže prispieť dohoda EÚ a Turecka, musí prísť na rad vysporiadanie sa s migrantmi nachádzajúcimi sa už na území EÚ. Veľa z nich sa bude musieť vrátiť. Nebudú to pekné obrázky. Európa si však môže za ne sama.

     P.S. Vláda SR považuje povinné kvóty za nezmyselné a nerealizovateľné, čo ukazuje aj prax, keď sa zo 120-tisíc migrantov podarilo rozdeliť len pár stovák. Odmietame stále povinné kvóty a do 18. decembra 2015 podáme žalobu proti rozhodnutiu o povinných kvótach. Predstavme si, že by oficiálni predstavitelia SR, či jednotlivých samospráv začali otvorené hovoriť o absolútnom zákaze prijímať migrantov zo Sýrie z bezpečnostných dôvodov. Svätuškársky denník SME a jemu podobní by vyskočili z kože. V USA Snemovňa reprezentantov odhlasovala obmedzenie prijímania migrantov zo Sýrie a Iraku z bezpečnostných dôvodov a 26 guvernérov dokonca migrantov verejne absolútne odmietlo. Ale v SME som zatiaľ žiadne vážne zdesenie, ktoré by bolo aspoň trochu podobné štipľavým príspevkom voči postojom vlády SR,  z tohto prístupu nezaznamenal...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke

Kočner má vo firme Penta Funding uložených najmenej 10,7 milióna eur.

CYNICKÁ OBLUDA

Danko urazil Gotta

Nikto tak veľmi neznehodnotil pamiatku Karla Gotta ako známy renesančný diletant Andrej Danko.

Píše Ladislav Garassy

Zrada Kurdov je horšia ako Mníchov

Bezpečná zóna je len eufemizmus pre etnocídu Kurdov a Asýrčanov.


Už ste čítali?