Zdochla mi koza? Nech vláde a Slovensku zdochne celé stádo!

Autor: Robert Fico | 27.8.2015 o 18:05 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  16691x

Už som si zvykol, že denník SME sa mi venuje prakticky každý deň. A po tom, čo sa jeho významným spoluvlastníkom stala finančná skupina PENTA sme správne odhadli, že

útočnosť denníka voči mne, vláde a SMERU - sociálna demokracia bude narastať, aby sa vyvinili v očiach svojich čitateľov.

Denník SME má plné ústa demokracie, právneho štátu, dodržiavania zákonov, objektivity. Zásadne však odmieta rešpektovať Tlačový zákon, pri preukázateľných klamstvách neuverejňuje opravy, úplne otvorene nahrádza úlohu opozície a zaujatými a politicky orientovanými príspevkami bojuje proti vláde. Hlavný komentátor denníka SME sa bežne priznáva, že nenávidí mňa, vládu a SMER. Toto nemá nič spoločné s profesionálnou žurnalistikou. Denník SME je dnes len klbko agresívnych zurvalcov neštítiacich sa ničoho a plne zapadajúcich do obrazu opozičných strán. V duchu slovenského známeho - ak mi zdochla koza, nech vláde zdochne celé stádo.

Keďže s denníkom SME sa nedá normálne komunikovať, rozhodol som sa vrátiť k blogom, pretože nie všetko, čo jeho redakcia spácha, sa dá obísť bez povšimnutia. Naštartoval ma príspevok, podľa ktorého zákon o pomoci chudobným okresom a s ním spojené opatrenia týmto regiónom nielenže nepomôžu, ale ich POŠKODIA. Dobre čítate. Tak za toto by sa nemuselo hanbiť ani Rudé právo v najhlbších normalizačných časoch. To je strata súdnosti  potvrdzujúca, čo sa stalo z denníka SME. Hlásna trúba nenávisti voči vláde, názorovo netolerantné médium, noviny nehľadajúce pravdu, lebo majú svoju vlastnú.


Postavím niekoľko jednoduchých otázok. Ako môže poškodiť najmenej rozvinutý región návrh, aby:

*         investičný stimul mohol podnikateľ dostať už pri investícii nad 100 tisíc eur (v iných regiónoch až nad 1,5 mil. eur),

*         aby mestá a obce dostali viac peňazí na výstavbu nájomných bytov,

*         aby sa zvýhodňovali projekty z eurofondov,

*         aby podnikatelia dostali viac výhod pri zamestnávaní dlhodobo nezamestnaných,

*         aby sa uprednostnili rekonštrukcie škôlok, verejných zariadení,

*         aby boli osobitné programy pre poľnohospodárov, atď, atď, atď?

Nikto nie je dokonalý a nikto nespadol z neba múdry. Ale označiť podobné opatrenia za spôsobilé niekomu ublížiť môže tvrdiť len nenávisť, ignorancia elementárnych faktov a hlboká politická zaujatosť. Jednoducho všetko, čo vláda robí, je podľa SME PENTA zlé. Nebudem predostierať denníku SME fakty potvrdzujúce opak, pretože ich dobre pozná. Aj ako je to s verejnými financiami, hospodárskym rastom, rastom zamestnanosti, ratingom SR podľa renomovaných agentúr.

Útoky médií typu SME zvládam po rokoch v politike vcelku ľahko. Nevidím však dôvod, prečo by som si nemal nájsť raz za týždeň 15 minút, aby som napísal, s akou politickou obludnosťou SME PENTA opäť straší v slovenskom mediálnom priestore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan vracia milióny, ktoré doňho investovali. Jeho šéf je spokojný

Bývalý nemecký cyklista Ralph Denk založil pred siedmimi rokmi amatérsky tím, teraz je medzi elitou. Aj vďaka Saganovi.

EKONOMIKA

Ako narastú platy vo Volkswagene a čo s obednou pauzou

Finálna dohoda je pri tretej tarifnej triede vyššia.

EKONOMIKA

Vážny podivne nakúpil pre Sociálnu poisťovňu ďalšie autá

Poisťovňa tvrdí, že nové autá musela nakúpiť.


Už ste čítali?