Zdochla mi koza? Nech vláde a Slovensku zdochne celé stádo!

Autor: Robert Fico | 27.8.2015 o 18:05 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  17067x

Už som si zvykol, že denník SME sa mi venuje prakticky každý deň. A po tom, čo sa jeho významným spoluvlastníkom stala finančná skupina PENTA sme správne odhadli, že

útočnosť denníka voči mne, vláde a SMERU - sociálna demokracia bude narastať, aby sa vyvinili v očiach svojich čitateľov.

Denník SME má plné ústa demokracie, právneho štátu, dodržiavania zákonov, objektivity. Zásadne však odmieta rešpektovať Tlačový zákon, pri preukázateľných klamstvách neuverejňuje opravy, úplne otvorene nahrádza úlohu opozície a zaujatými a politicky orientovanými príspevkami bojuje proti vláde. Hlavný komentátor denníka SME sa bežne priznáva, že nenávidí mňa, vládu a SMER. Toto nemá nič spoločné s profesionálnou žurnalistikou. Denník SME je dnes len klbko agresívnych zurvalcov neštítiacich sa ničoho a plne zapadajúcich do obrazu opozičných strán. V duchu slovenského známeho - ak mi zdochla koza, nech vláde zdochne celé stádo.

Keďže s denníkom SME sa nedá normálne komunikovať, rozhodol som sa vrátiť k blogom, pretože nie všetko, čo jeho redakcia spácha, sa dá obísť bez povšimnutia. Naštartoval ma príspevok, podľa ktorého zákon o pomoci chudobným okresom a s ním spojené opatrenia týmto regiónom nielenže nepomôžu, ale ich POŠKODIA. Dobre čítate. Tak za toto by sa nemuselo hanbiť ani Rudé právo v najhlbších normalizačných časoch. To je strata súdnosti  potvrdzujúca, čo sa stalo z denníka SME. Hlásna trúba nenávisti voči vláde, názorovo netolerantné médium, noviny nehľadajúce pravdu, lebo majú svoju vlastnú.


Postavím niekoľko jednoduchých otázok. Ako môže poškodiť najmenej rozvinutý región návrh, aby:

*         investičný stimul mohol podnikateľ dostať už pri investícii nad 100 tisíc eur (v iných regiónoch až nad 1,5 mil. eur),

*         aby mestá a obce dostali viac peňazí na výstavbu nájomných bytov,

*         aby sa zvýhodňovali projekty z eurofondov,

*         aby podnikatelia dostali viac výhod pri zamestnávaní dlhodobo nezamestnaných,

*         aby sa uprednostnili rekonštrukcie škôlok, verejných zariadení,

*         aby boli osobitné programy pre poľnohospodárov, atď, atď, atď?

Nikto nie je dokonalý a nikto nespadol z neba múdry. Ale označiť podobné opatrenia za spôsobilé niekomu ublížiť môže tvrdiť len nenávisť, ignorancia elementárnych faktov a hlboká politická zaujatosť. Jednoducho všetko, čo vláda robí, je podľa SME PENTA zlé. Nebudem predostierať denníku SME fakty potvrdzujúce opak, pretože ich dobre pozná. Aj ako je to s verejnými financiami, hospodárskym rastom, rastom zamestnanosti, ratingom SR podľa renomovaných agentúr.

Útoky médií typu SME zvládam po rokoch v politike vcelku ľahko. Nevidím však dôvod, prečo by som si nemal nájsť raz za týždeň 15 minút, aby som napísal, s akou politickou obludnosťou SME PENTA opäť straší v slovenskom mediálnom priestore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vedie Linku pre týrané ženy: Volajú nám aj také, ktoré partner týra 40 rokov

Mária Víteková vraví, že ženy nemôžu nútiť, aby násilníkov opustili.


Už ste čítali?